Sport GooN w Otrębusach

W piątek 14 i wtorek 19 czerwca w szkole w Otrębusach, odbyły się warsztaty Sport GOON, w których wzięli udział uczniowie klas 7a, 6a i 6c. Tematem spotkania było szerzenie świadomości sportowej wśród dzieci i młodzieży. Gościem specjalnym była siatkarka, reprezentantka Polski Agata Sawicka.

Sport GO ON to projekt społeczny w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Uczennice warszawskiego liceum – Agata, Paulina, Ola i Anielka – znalazły problem społeczny jakim jest brak świadomości o tym, jak sport wpływa na charakter. Prowadzą spotkania o tematyce sportowej z uczniami szkół podstawowych.

Bardzo powszechnym i jednocześnie poważnym problemem jest brak aktywności wśród dzieci i młodzieży, dlatego postanowiły zarażać swoją miłością do aktywności.

Podczas spotkania Pani Agata Sawicka, nasz gość specjalny opowiedziała nam o roli siatkówki w Jej życiu i przybliżyła nam drogę, jaką musiał przebyć, aby założyć koszulkę z orzełkiem na piersi i reprezentować nasz kraj na międzynarodowej arenie. Podczas lekcji rozmawialiśmy o sporcie i jego wpływie na nasze życie, o sukcesach i porażkach. O śnie, wypoczynku, organizacji czasu oraz dbaniu o swoje ciało i umysł. Mówiliśmy również o przyjaźni i o tym co zrobić aby przetrwała lata. W części drugiej organizatorki zaprezentowały zestaw ćwiczeń jakie można wykonywać nawet w domu, aby poprawić swoją kondycję fizyczną. Na koniec uczniowie wzięli udział w quizie, który sprawdził ich wiedzę nabytą podczas spotkania.

Najbardziej aktywni uczniowie biorący udział w warsztatach otrzymali upominki.