InterACT program edukacji antydyskryminacyjnej

W Szkole Podstawowej im. Włodzimierza Puchalskiego w Otrębusach wdrożony został program edukacji antydyskryminacyjnej InterACT. Celem programu jest kształtowanie adekwatnych postaw wobec różnych form niepełnosprawności, a także zaburzeń w komunikowaniu się, w tym zmiana postaw społecznych wobec jąkania. Najważniejsze przesłanie programu brzmi: Każdy z nas jest inny i każdy taki sam – każdy z nas jest wyjątkowy! Budujemy świat bezpieczny i przyjazny dla wszystkich dzieci.

Poprzez udział w sesjach InterACT dzieci nauczyły się jak adekwatnie reagować i skutecznie wspierać osoby z różnymi formami niepełnosprawności oraz jąkające się. Na warsztatach dzieci obejrzały krótkie filmy edukacyjne, nauczyły się piosenki przewodniej oraz wykonały własną książkę. Zajęcia bardzo się podobały i dały wiele radości dzieciom.