Archiwa kategorii: Nieskategoryzowane

Konkurs recytatorski

19 grudnia w bibliotece szkolnej odbył się coroczny konkurs recytatorski „Bóg się rodzi” dla klas I-III. Uczestniczyło w nim 21 uczniów, którzy prezentowali wiersze związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wszyscy byli świetnie przygotowani, a oto lista zwycięzców:

I miejsce: Maria Szałaj kl.III b, Antonina Marsop kl. Ib

II miejsce: Małgorzata Kołodziejczyk kl.Ib, Jakub Adach kl.IIIb

III miejsce: Laura Siudym kl. IIIa, Adam Lipiec kl. IIIa

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„Niemiecki w obiektywie”

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w III edycji konkursu „Niemiecki w obiektywie”.

*  Interesujesz się fotografią
*  chcesz dostać dodatkową szóstkę z przedmiotu
weź udział w konkursie.
Wykonaj zdjęcie przedmiotu, symbolu lub zjawiska związanego z krajami niemieckojęzycznymi.
Format A4. Dołącz krótki opis, co przedstawia Twoja fotografia.

Termin składania prac to 07 stycznia 2019 r.
Więcej informacji u organizatora.

Wiola Staniak-Ćwiek

 

II m. w Mikołajkowym Konkursie w Dwa Ognie

Reprezentacja klas IV uczestniczyła w Mikołajkowym Konkursie w Dwa Ognie zorganizowanym w Żółwinie. Naszą szkołę reprezentowali : Kończak Kacper, Mazgajski Tymek, Turowski Antek, Gizowski Leon, Waszczak Amelia, Kalinowska Lena, Walkowiak Alan, Nadstawna Marysia, Ostaszewska Majka, Gałat Nikola

III m. w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym

Na Mistrzostwach Powiatu w drużynowym tenisie stołowym  Szkołę Podstawową w Otrębusch reprezentowały trzy zespoły . W kategorii dzieci wystąpili  Szymon Żebrowski , Emil Haber, Mateusz Wężyk, dziewczyny reprezentowane były przez Igę Benesz i Gabrysie Chalimoniuk , natomiast w kategorii młodzież walczyli  Janek Bernaciak, Janek Turowski, Warchałowski Piotr.  Chłopcy starsi wywalczyli III m. w swojej kategorii , niewiele zabrakło dziewczyną , które wywalczyły IV m. . Najtrudniejsze mecze stoczyli natomiast chłopcy młodsi , którzy  rywalizowali  jak równy z równym ulegając minimalnie 2:3  swoim rówieśnikom zajmując ostatecznie V m.

Kiermasz Świąteczny

Szanowni Państwo,
w tym szczególnym okresie wyczekiwania na Cud Bożego Narodzenia w imieniu naszych wychowanków zapraszamy na Kiermasz Świąteczny ozdób choinkowych, który odbędzie się 13 i 14 grudnia.
Na straganach będzie można również kupić drobiazgi idealne na prezenty, a cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz Oskara Koryckiego – ucznia naszej szkoły cierpiącego na guza mózgu.
Korzystając z okazji składamy Państwu życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Szczególnie mocno życzymy dużo zdrowia, które jak się okazuje jest najważniejsze.
Zapraszamy!!!
A. Budzińska
J. Firlej

TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

Już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Świadomości Dysleksji, który w tym roku przypadł od 19 do 23 listopada i przebiegał pod hasłem: „Motywacja w dysleksji, nasze mocne strony”. Jego celem było przybliżenie całej społeczności szkolnej problematyki dysleksji, zaprezentowanie sposobów udzielania pomocy uczniom ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, a także promowanie idei szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją w środowisku lokalnym.

Mistrzostwo Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym

Stu procentowy sukces w Mistrzostwach Gminy Brwinów w Drużynowym Tenisie Stołowym zanotowali nasi zawodnicy . Wszystkie nasze drużyny dziewcząt i chłopców wywalczyły miejsce na podium turnieju pokonując swoich rówieśników ze szkoły podstawowej w Brwinowie. Dzięki temu w Mistrzostwach powiatu wystąpią cztery drużyny

Konkurs Pieśni Patriotycznej

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbył się „IV Gminny konkurs Pieśni Patriotycznej” pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Brwinów p. Arkadiusza Kosińskiego.
Konkurs został poświęcony 100 – leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości
Celem konkursu było również rozwijanie patriotyzmu i szacunku do historii naszego narodu, a także upowszechnianie pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu za objęcie patronatem naszego konkursu, jak i ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników. Pan Jerzy Wysocki w-ce burmistrz gminy Brwinów zaszczycił nas swoją obecnością na rozdaniu nagród. Wspólnie z jurorami wręczył zwycięzcą statuetki, dyplomy i nagrody, a pozostałym uczestnikom pamiątkowe gadżety. Ze względu na szczególne okoliczności Pan Jerzy Wysocki wręczył Pani Dyrektor Urszuli Wojciechowskiej pamiątkową Flagę Polski, upamiętniającą 100 – lecie Odzyskania Przez Polskę Niepodległości.

Ślub pary książęcej

19 maja 2018 roku książę Harry I Meghan Markle wzięli ślub w kaplicy św. Jerzego w Zamku Windsor. Na tę okazję uczniowie klas IVc, Va,b,c i Via (obecnie Vc, Via,b,c i VIIa) przygotowali kartki z życzeniami. W ubiegłym miesiącu otrzymaliśmy podziękowania z brytyjskiej Kancelarii Królewskiej za przesłane życzenia.

Harmonogram tygodnia dysleksji

Od poniedziałku w naszej szkole trwa
 Tydzień Świadomości Dysleksji.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Oto co czeka nas w najbliższym tygodniu:

Dodatkowe informacje:

SEKRETARIAT SZKOŁY
Czynny: od poniedziałku do czwartku w godz. 8.15 – 15.00 Sprawy uczniowskie – na długiej przerwie 11.50 – 12.35 Piątek – sekretariat nieczynny (dzień wewnętrzny)

DZWONKI

Lekcja Godzina
1.  8.00 -  8.45 2.  8.55 -  9.40 3.  9.50 - 10.35 4. 10.45 - 11.30 ( 1 przerwa obiadowa) 5. 11.50 - 12.35 ( 2 przerwa obiadowa) 6. 12.55 - 13.40 7. 13.50 - 14.35 8. 14.45 - 15.30 9. 15.40 - 16.25