Archiwa kategorii: Nieskategoryzowane

Wycieczka ekologiczna

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (40 gmin) do udziału w konkursie plastyczno-przyrodniczym „Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej”.

Warszawa i okolice  to dynamicznie rozwijająca się europejska metropolia. To również serce Mazowsza, które może poszczycić się bogatą przyrodą. Sama Warszawa, jak i otaczające ją miasteczka i wsie mają wiele do zaoferowania odwiedzającym je gościom chcącym odpocząć na łonie natury lub aktywnie i sportowo spędzić czas na świeżym powietrzu. Większość z tych atrakcyjnych miejsc objęta została wsparciem Unii Europejskiej – podkreślenie tego aspektu będzie dodatkowym atutem pracy.

Kolekcja

Kolekcja inspirowana „Małym Księciem”

„Mały Książę” to jedna z ulubionych lektur szkolnych, która może stać się także inspiracją do działań artystycznych. A gdyby tak „Mały Książę” trafił na wybiegi? Koszulka z barankiem, a do tego stylowa torba? No i oczywiście maseczka! Zapraszamy serdecznie do obejrzenia prac uczniów klas 7a i 7b

Lapbooki klas 4

Lapbooki klas 4

Lapbook historyczny stanowił niemałe wyzwanie, ale wzbudził też wiele pozytywnych emocji. Zośka, Rudy i Alek stali się ulubionymi bohaterami naszych uczniów. Zainteresowanie projektem było ogromne. Uczniowie klas czwartych pierwszy raz wykonywali tego typu pracę, a świetnie sobie poradzili. Poniżej prezentujemy kilka prac. Zapraszamy na naszą wirtualną wystawę.

Konkurs z języka niemieckiego

 

KONKURS  Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

„NACHHALTIG DURCH DEN TAG”

 

W ramach projektu Deutsch Plus+ troje naszych uczniów wzięło udział w konkursie „Nachhaltig durch den Tag”, organizowanym przez Instytut Goethego w Warszawie.

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie vloga bądź plakatu multimedialnego, dotyczącego ekologicznego trybu życia – co robię dla ochrony środowiska.

Wyzwanie podjęli:

Mila Lecluyse – klasa 8a, Maja Siankowska – klasa 8a oraz Michał Stefanowski – klasa 7b.

Prace całej naszej trójki znalazły się w gronie wyróżnionych. Gratuluję serdecznie i życzę dalszych sukcesów oraz  frajdy z nauki języka niemieckiego!

Agnieszka Sekulska – opiekun projektu                            Otrębusy, 05.06.2020

ZAŁĄCZNIKI

Zestaw pytań na ocenę celującą z geografii

Zestaw pytań na ocenę celującą z geografii    (dla klas siódmych i ósmych)                                                                            

 Pytanie 1.
Co to są turbulencje czystego nieba?

Pytanie 2.
Co to jest „ córka Bałtyku?”

Pytanie 3.
O którym państwie i dlaczego na przełomie XIX i XX wieku mówiło się ,że słońce nad nim nigdy nie zachodzi

 

Na Wasze odpowiedzi czekam do 27 marca 2020 roku. Prace piszemy ręcznie.
Do odpowiedzi proszę dołączyć szczegółową bibliografię.

                                                               Powodzenia!

                                                               Teresa Lach

Dzień Mamy

26 maja to wyjątkowy dzień. W tym roku nieco inaczej, ale jakże kreatywnie uczciła go nasza zeróweczka. Wszystkim mamom ślemy życzenia i uściski, a efekty prac Op B możemy obejrzeć tutaj: https://view.genial.ly/5ebbf1c52d0fc40d913fc89b/presentation-kochana-mamusiu?fbclid=IwAR1VVCTASkc3XsXdSJ1Tkzxi-UQ7IqZpeUYjk2BB0jU76S62OxLhfWgHf-Y

Podziękowania klasy 2B

 Klasa 2B postanowiła włączyć się w podziękowania medykom w tym trudnym czasie. Oto efekt naszej pracy. Zapraszamy do oglądania.

Rodzeństwo na warsztat

Dzień dobry,

przygotowaliśmy dla rodziców ofertę warsztatu podnoszącego kompetencje wychowawcze pt. „Rodzeństwo na warsztat”.  Oto plakat z informacją o planowanym wydarzeniu ze szczegółowymi informacjami.

Pozdrawiam serdecznie

Olga Jastrzębska

Prezentacja klasy IB SP Otrębusy

Zachęcam do obejrzenia prezentacji utworzonej przez uczniów klasy Ib Szkoły Podstawowej w Otrębusach poświęconej służbie zdrowia walczącej z koronawirusem.
Poniżej link do prezentacji.
Pozdrawiam
Izabela Kończak

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych Pruszków

Dzień dobry,

w związku z otrzymaną informacją o problemie wynikającym z braku możliwości załączenia linku z ofertą edukacyjną  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych , który został przesłany do Państwa w dniu 15.05.2020r. ponownie przesyłamy link:

https://drive.google.com/file/d/1HryxiS8spd5I-iGd9AsfcKfhK73RPt8i/view?fbclid=IwAR0QUQqPISY-KTvVfUXhSTgebKZ3J3FIQhcHlgtt2acYyfuu1LL7SVpQnns

Z poważaniem

Łukasz Borkowski

Dyrektor ZSOiS w Pruszkowie