W barwach biało-czerwonych

W dniach 22-26 listopada 2021 r. uroczyście zaakcentowaliśmy niezwykłą ważność Dnia Niepodległości w naszej szkolnej codzienności. Ubrani na galowo odśpiewaliśmy w klasach Hymn o symbolicznej godzinie 11:11. Na korytarzach szkolnych towarzyszyły nam wystawy prac uczniów: wierszowane „Życzenia dla Polski”; kolorowe lapbooki i plakaty z patriotycznej lektury „Kamienie na szaniec”; biało-czerwone emblematy.

Odbyła się także edukacyjna akcja „NIE  MA   RADOŚCI  BEZ  NIEPODLEGŁOŚCI”. Podczas długich przerw międzylekcyjnych uczniowie z klas 4-6 i 7-8 mogli w grupach lub indywidualnie zmierzyć się z  niepodległościowymi zadaniami spakowanymi w osobne koperty na prowadzonych przez wolontariuszy stoiskach. W atmosferze naukowej zabawy, współpracy i koleżeńskiej życzliwości – rozwiązywano patriotyczne krzyżówki, rebusy, szarady. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Zapraszamy do obchodów Dnia Niepodległości w przyszłym roku.

Dorota Bergier, Justyna Tomalak, Anna Majtyka, Natalia Jastrzębska i Mirosława Wilińska