Archiwa kategorii: Galerie

Plakaty

Wirtualna wystawa klas czwartych – plakaty

W tym roku czerwiec to nie tylko podsumowanie roku, ale także podsumowanie pracy zdalnej. Mimo trudności, uczniowie świetnie sobie poradzili i w ramach działań w domu stworzyli ciekawe prace, z których mogą być dumni. Zapraszam serdecznie na wirtualną wystawę plakatów, wykonanych przez uczniów klas czwartych. Oto nobliści oczami naszych dzieci.

Warsztaty: Drogi do Niepodległości

19 października klasy: VIII b i VIII d wzięły udział w zajęciach historycznych zrealizowanych w ramach projektu „Żywa historia”. Temat modułu brzmiał: Drogi do Niepodległości. Nauka i poznanie historii realizowane były w formie uczestniczącej tak, aby niwelować wśród młodzież bariery związane z uczeniem się historii, poczuciem nudy i nieważności i sensu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wiele się nauczyli i wynieśli niezapomniane wrażenia.

Tajemnicze ogrody

Tajemnicze ogrody

Przy okazji omawiania lektury uczniowie klas VI a i VI b stworzyli własne tajemnicze ogrody. Założyli je w donicach, miskach i słoikach. Efekty pracy uczniów można było podziwiać na szkolnym korytarzu podczas przygotowanej przez nich wystawy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć tych niezwykłych prac.

Wizyta klasy III b w Bibliotece Publicznej w Otrębusach.

W czwartek 18 października 2018 klasa III b wybrała się do Biblioteki Publicznej w Otrębusach na zajęcia pt. „Zwierzęta jako bohaterowie literatury dziecięcej”.

Nasza wizyta rozpoczęła się od zwiedzania biblioteki. Uczniowie zostali wprowadzeni przez p. Agnieszkę w magiczny świat książek, dowiedzieli się o zbiorach znajdujących się na półkach oraz

w jaki sposób mogą zapisać się do biblioteki. Następnie dzieci zapoznały się z ciekawymi książkami,

w których głównymi bohaterami są zwierzęta. Chętnie słuchali czytanych przez panią bibliotekarkę

a także przez jedną z uczennic fragmentów książek.

Na koniec zajęć dzieci wykonywały zakładki do książek. Praca plastyczna sprawiła wszystkim wiele radości.

Dziękujemy paniom bibliotekarkom za miłe przyjęcie i przybliżenie wiedzy o książce oraz bibliotece.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Już kolejny raz nasza szkoła włączyła się w obchody tego dnia. Uczniowie najstarszych klas czytali wybrane książki maluchom z oddziałów przedszkolnych.  Pozostali uczniowie mogli poczytać głośno w wyznaczonych klasach na dużych przerwach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Polonistki

Czerwony Kapturek

Dnia 16 maja uczniowie klasy II b naszego gimnazjum wystąpili w Przedszkolu

w Otrębusach przy ul. Słowackiego 5 z przedstawieniem „Czerwony Kapturek”.

Inscenizacja bardzo podobała się maluchom, które nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Przedstawienie w przedszkolu zostało wzbogacone czytaniem bajek.

Uczniowie klasy II b gimnazjum swój talent postanowili wykorzystać także w dniu 25 maja na terenie szkoły, występując z przedstawieniem przed dziećmi z oddziału przedszkolnego, klas I i świetlicy. To spotkanie również wzbogacono czytaniem opowiadania i zagadkami ze znajomości bajek.

Ciekawe lektury 3

Ciekawe lektury – część 3

Światowy Dzień Książki

Z okazji Światowego Dnia Książki na szkolnym korytarzu wyeksponowaliśmy makiety prezentujące krainy z „Braci Lwie Serce” oraz lapbooki poświęcone „Ani z Zielonego Wzgórza”. Nasze lektury zawisły także… na wieszakach!

Okazało się, że nawet pisanie charakterystyki może być ciekawe. Wystarczy wyjść zza szkolnych ławek i… położyć się. Wirtualna wycieczka po Zielonym Wzgórzu także była nie lada atrakcją.

Kocham Cię, Polsko

Kocham Cię, Polsko!

W tym roku rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja świętowaliśmy nietypowo, bo w formie teleturnieju. Była to także okazja do przypomnienia uczniom o innej ważnej rocznicy – stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Franek Lato świetnie spisał się w roli prowadzącego teleturniej, a Ala Laskowska i Zuzia Białecka pięknie wykonały nie tylko tytułową piosenkę, ale także inne utwory związane z uchwaleniem konstytucji. Drużyny, składające się z gimnazjalistów i uczniów klas siódmych, dobrze radziły sobie z pytaniami i rywalizacja toczyła się do ostatniego pytania. Na zwycięzców czekały nagrody. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Ciekawe lektury -2

Ciekawe lektury – część 2

DZIEŃ AFRYKAŃSKI

Przy okazji omawiania „W pustyni i w puszczy” uczniowie otworzyli biura podróży oferujące wycieczki śladami Stasia i Nel. Odwiedzający stoiska wystawowe mogli obejrzeć foldery, zabrać ze sobą ulotki, zagrać na instrumentach i zjeść owoce. Pojawiły się nawet dzikie zwierzęta i jeden sympatyczny lemur 😊 a wśród uczniów przechadzał się sam Staś Tarkowski.

Ciekawe lektury -1

Ciekawe lektury – część 1

We wrześniu uczniowie klas piątych podjęli całoroczne wyzwanie – sprawić, by każda lektura była ciekawa. Przy okazji omawiania kolejnych książek podejmowali różne inicjatywy, wykazywali się kreatywnością, zaangażowaniem i umiejętnością pracy w grupie. Teraz możemy już stwierdzić, że podołaliśmy wyzwaniu. Zapraszamy do obejrzenia materiałów dokumentujących lekturowe przygody klas piątych.