PIERWSZA POMOC w klasie 3B

23 listopada 2021r.  PIERWSZA POMOC w klasie 3B.

Brwinowska Straż Miejska z powodzeniem prowadzi zajęcia profilaktyczne w szkołach z zakresu pierwszej pomocy.

Od lat interesuje nas, jak w formie zabawy uczyć dziecko czytania, matematyki, twórczości czy języków obcych. Bo to właśnie przez zabawę i doświadczenie dzieci przyswajają nową wiedzę najlepiej. Dlatego dziś podejmujemy kolejny ważny temat „Pierwsza pomoc”

Każde dziecko pod wpływem różnych bajek i przygód superbohaterów marzy, aby zostać jednym z nich. Nic tak nie napawa dziecka dumą, jak posiadanie własnej super mocy, którą może być właśnie umiejętność ratowania drugiego człowieka. Nie sądziłam, że tak entuzjastycznie i odważnie podejdą do tematu ratowania człowieka.

To my dorośli mamy często opory i strach przed nauką udzielania pierwszej pomocy i ratowania w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia. Zdecydowanie warto zmienić taki stan rzeczy, by to właśnie od nas dorosłych wychodzi dobry przykład i inicjatywa jak postępować w takiej sytuacji. Jest to niezwykle ważne dla zainspirowania do właściwych zachowań naszych dzieci, bo jak wiecie przykład idzie zawsze z góry.

To właśnie specjalista; ratownik medyczny, pokazał nam jak się zachować w razie zagrożenia, wypadku lub niebezpiecznej sytuacji. Jakie czynności po kolei wykonać, kogo powiadomić, jak wykonywać prawidłową resuscytację według zasady 30 na 2, jak prawidłowo wykonać pozycję boczną itp.

Dzieci zdobywając nowe kompetencje, uczą się prawidłowych zachowań i skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach. Takie szkolnie może zaowocować w przyszłości tym, że nasze dzieci będą umiały odpowiednio zachować się podczas niebezpiecznej sytuacji. A zdobyta wiedza, opanowanie i dobre nawyki mogą sprawić, że zostaną prawdziwymi „superbohateremi” ratując komuś życie.

Wychowawca:

Izabela Kończak