Wycieczka do teatru

Wycieczka do teatru Rampa Tintilo na przedstawienie „Księżniczka Sara”.

 

 27 października klasa 2c i 2b wybrały się na wycieczkę do teatru Rampa „Tintilo” na wspaniałe przedstawienie pt. „Księżniczka Sara”. 

Obejrzeliśmy wzruszający musical TM Tintilo zrealizowany na motywach powieści „Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett. Losy dziewczynki, która z otaczanej czułą opieką córki angielskiego oficera staje się służącą, przekonują widzów, że prawda o człowieku tkwi w wytrwałości, z jaką czyni dobro, a szlachetność charakteru to skarb, którego nikt nie może odebrać.

Sara Crewe, tytułowa bohaterka, znana młodej widowni ze szkolnych lektur i filmu animowanego, po śmierci matki zostaje umieszczona w Londynie na „Wzorowej Pensji dla Panien”, gdzie początkowo jest traktowana jak księżniczka. Kiedy roznosi się wieść o śmierci jej ojca, dziewczynka zostaje zepchnięta do roli pomywaczki wyzyskiwanej bezlitośnie przez właścicielkę pensji. Sara musi mieszkać na poddaszu i ciężko pracować na swoje utrzymanie. W tym trudnym okresie zachowuje się godnie i dzielnie. Jej historia, intrygująca i niezwykła, uczy, że to człowiek i jego wewnętrzna siła czynienia dobra, a nie zewnętrzne okoliczności, decydują o kształcie świata, który go otacza. Na widzów czekają niezapomniane chwile z rozśpiewanym i roztańczonym zespołem Teatru Muzycznego TINTILO. Nie zabraknie tańca musicalowego, poruszających piosenek, klasycznego jazzu, a nawet… klimatu Bollywood.

Poruszająca do łez historia, piękna muzyka i wspaniałe dekoracje na długo pozostaną w naszych sercach i w naszej pamięci.

 

Zachęcamy do obejrzenia tego pięknego przedstawienia

Klasa 2b z Panią Ireną Zjawńską i Klasa 2c z Panią Joanną Nazarczuk