Strach ma wielkie oczy

„Strach ma wielkie oczy.”

W klasie 1c mieliśmy ostatnie w tym roku warsztaty z emocji. Zrealizowaliśmy V Moduł Innowacji pedagogicznej „Emocje są ok”. Rozmawialiśmy o tym, czego się boimy i dlaczego? Dowiedzieliśmy się, że czesto boimy się tego co nieznane, co nowe. Boimy się ciemności, pająków, karuzeli, śmieci, występów, wypadków na drogach, choroby, bólu i innych „rzeczy”.

Dowiedzieliśmy się, że warto nazwać nasze lęki i spróbować znaleźć sposób na poznanie tego co nas paraliżuje i budzi strach. Rozmowy były bardzo burzliwe, dzieci podawały mnóstwo przykładów czego się boją i wspólnie staraliśmy się szukać rozwiązań. Odczuwanie strachu jest czymś normalnym, warto o tym rozmawiać. Czasami strach przed czymś nowym, nieznanym, może nas uchronić przed niebezpieczeństwem. Czasami rozmowa o lęku ma działanie terapeutyczne, to co wypowiedziane staje się mniej straszne.

Na koniec dzieci narysowały i nazwały swojego stracha.

Zapraszamy do galerii.

1c z wychowawczynią