Sukcesy informatyczne naszych uczniów

Miłosz Matyśniak, uczeń klasy 7a Szkoły Podstawowej w Otrębusach został Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego INSTALogiK edycji 2020/2021.

InstaLogik to nie tylko konkurs i okazja do zmierzenia się z zadaniami i konkurowania z rówieśnikami. To dużo więcej. Jest to półroczny kontakt z matematyką i informatyką, który prowadzi uczniów od podstaw matematyki do rozumienia podstawowych pojęć informatyki.

Miłosz przebrnął przez wszystkie etapy. W II etapie osiągnął niesamowity wynik 345 pkt. na 300 możliwych rozwiązując „zadanie specjalne”. W finale zadania przygotowane przez wybitnych informatyków w języku Assembly rozwiązał z wielkim rozmachem uzyskał 400 pkt. na 450 możliwych i tytuł LAUREATA.

Na słowa pochwały zasługują Mateusz Wężyk z klasy 6c oraz Gabrysia Greń i Julia Pawluk z klasy 7a, którzy również reprezentowali naszą szkołę w konkursie.

Gratulujemy Miłoszowi i Jego Rodzicom, wierzymy, że ten sukces zachęci naszych uczniów do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.