Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023

1 września, w słoneczne przedpołudnie w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego wszyscy zebrani na sali gimnastycznej odśpiewali Hymn Państwowy – Mazurek Dąbrowskiego.

Na uroczystości gościliśmy Pana burmistrza Arkadiusza Kosińskiego i zastępcę burmistrza Pana Jerzego Wysockiego.

Miło było powitać w progach naszej szkoły nowych uczniów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z edukacją, pozostałych uczniów, Rodziców i sympatyków.

Uroczystość miała szczególny charakter ze względu na oficjalne powierzenie stanowiska dyrektora przez Pana burmistrza Panu Sebastianowi Kończakowi. Pan dyrektor w szkole uczy wychowania fizycznego i prowadzi zajęcia promujące ruch i zdrowie.

Poznaliśmy też nową Panią wicedyrektor Dorotę Bergier, która uczy w naszej szkole języka polskiego i historii.

Na zakończenie Pan dyrektor Sebastian Kończak i Pani wicedyrektor Izabela Kordos zaprosili wychowawców, którzy wraz ze swoimi klasami przeszli do sal. Tam uczniowie mogli chwilę pobyć ze sobą i z wychowawcą, poznali plan lekcji i wszyscy przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu.

Nowy Rok Szkolny rozpoczął się a my z nowymi siłami i energią zabieramy się do pracy.