Wycieczka do Osady Młynarskiej

We wtorek 12 października klasa 2a i 2c wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Osady Młynarskiej w Konstancinie. Podróż autokarem minęła nam szybko a na miejscu przywitali nas gospodarze Pani Ania, Pani Urszula i Pan Łukasz.

Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Klasa 2c z Panią Anią zabrała się za pieczenie chlebków. Musieliśmy odmierzać produkty potrzebne do upieczenia chleba, zrobić zaczyn i poczekać aż urośnie. W międzyczasie mogliśmy porysować różne wzory i zwierzęta na mące. Gdy zaczyn urósł połączyliśmy go z mąka i Pani Ania wyrobiła ciasto. Każdy dostał po kawałku i mogliśmy uformować swoje chlebki, które następnie trafiły do pieca.

Klasa 2a z Panem Łukaszem poznawała w tym czasie rodzaje zbóż, podnosiła koło młyńskie, sądziła ziarenka zboża do pudełeczek z ziemią i brała udział w zabawach integracyjnych.

Po wykonaniu pierwszych zadań była przerwa na posiłek. Zjedliśmy zupę pomidorową z ryżem i swoje kanapki. Mogliśmy napić się ciepłej herbaty i chwilę odpocząć. Po posiłku była zamiana sal i zadań do wykonania.

Na koniec mogliśmy pokarmić kury i pobawić się na placu zabaw na świeżym powietrzu.

Było bardzo ciekawie, dużo się dowiedzieliśmy i bardzo miło spędziliśmy czas.

Polecamy innym klasom wycieczkę do Osady. To bardzo fajne miejsce w którym pracują ludzie z pasją. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś pojechać na inne warsztaty tematyczne.

Pozdrawiamy

Klasa 2a z Panią Martą i klasa 2c z Panią Joanną.