Dzień mitologiczny

DZIEŃ MITOLOGICZNY

20 marca odbył się w naszej szkole Dzień Mitologiczny. Na pierwszej godzinie lekcyjnej 18 uczniów klas IV-VI SP brało udział w „Igrzyskach Mitologicznych”. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące mitów o: Prometeuszu, Dedalu i Ikarze, Orfeuszu i Eurydyce, 12 pracach Herkulesa, wędrówce Odyseusza, Syzyfie, Tezeuszu, olimpijskich bogach, a także sprawdzające wiedzę z zakresu związków frazeologicznych pochodzących z mitologii. I miejsce zajął Marek Kühn-Mierzejewski, II miejsce – Tomasz Winiarski, a III – Tymoteusz Łempicki-Janik. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Podczas krótkich przerw uczniowie rozwiązywali mitologiczne quizy, zagadki i wykreślanki. Za to na długich przerwach w małej sali gimnastycznej była możliwość zagrania w mitologiczne planszówki przygotowane przez klasy piąte. Natomiast w sali nr 1 wszyscy chętni mogli zrobić sobie zdjęcie na olimpijskim tronie, w naszym prywatnym punkcie selfie. Tego dnia korytarze naszej szkoły przemierzali olimpijscy bogowie i boginie oraz inne mitologiczne postacie,  za które przebrali się nasi uczniowie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.