Pierwsze miejsce w Polsce, w prestiżowym konkursie informatycznym.

W piątek 16 marca 2018 roku, w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie XII edycji Międzynarodowego Konkursu „Bóbr”, połączone z wręczeniem nagród i dyplomów laureatom.
W roku szkolnym 2017/2018 w konkursie, w kategorii klas IV – VI szkół podstawowych wzięło udział 8585 uczniów z 938 szkół.
Naszą szkołę reprezentował Robert Soboński uczeń klasy 6b, który odniósł ogromny sukces zostając laureatem I miejsca w kategorii „Benjamin”. Nagrodę Robertowi wręczył prof. dr hab. Maciej M. Sysło światowej sławy informatyk.Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Bóbr uczy logicznego myślenia i kreatywności.
Zapraszamy uczniów do udziału w kolejnej edycji.

Cieszymy się i gratulujemy Robertowi.
Arkadiusz Młyński