Wolontariusze odwiedzą naszą szkołę !!!

Początek marca (4-7) będzie ważnym czasem dla naszej szkoły, a w szczególności dla uczniów i nauczycieli zaangażowanych w międzynarodową współpracę eTwinning. Odwiedzą nas wolontariusze z różnych stron Świata, których ponownie spotkamy na „Euroweek’u” (obozie językowym)  już w kwietniu.
Do wizyty w naszej szkole pozostało już tak niewiele, ale od dłuższego czasu  trwają przygotowania do tego wydarzenia. Spotkaniem tym chcemy pokazać otwartość naszej szkoły na różne kultury i ludzi z innych krajów oraz pokazać zaangażowanie naszych uczniów w ten projekt. W związku z tym tworzone są przeróżne prezentacje i niespodzianki związane z nadchodzącą wizytą.

Prace te wykonywane są przez uczniów drugich klas gimnazjalnych i koordynowane przez Panią Arletę Kowalską i Pana Arkadiusza Młyńskiego.

Po zróżnicowanych zajęciach, które będą odbywały się w godzinach przedpołudniowych zaplanowany jest m.in. wyjazd do Warszawy i wspólne zwiedzanie stolicy wraz z wolontariuszami.

Część uczniów związanych z naszym projektem edukacyjnym będzie dodatkowo gościła wolontariuszy w swoich domach. Dzięki temu, będą mieli możliwość bliższego poznania naszych gości i umożliwią im lepsze poznanie nas. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony miło czas oraz nasz projekt edukacyjny będzie inspiracją dla obu stron tych kilkudniowych spotkań i zaowocuje kolejnymi wizytami.

Wasz redaktor

Adrian Rechciński