Bobrowy Wyścig, Czyli Informatyczny Konkurs Bóbr 2017 Rusza!

Już niebawem Skrzaty, Benjaminy, Juniorzy i Seniorzy staną na linii startu, by zawalczyć o wygraną w międzynarodowym konkursie informatycznym Bebras (pl. Bóbr). Zaszczyt organizacji polskiej edycji konkursu Bóbr od jedenastu lat przypada profesorowi Maciejowi Sysło, wraz z zespołem specjalistów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także, od 2015 roku, firmie Learnetic.

Przystąpić do rywalizacji mogą uczniowie na każdym etapie edukacji – przypominamy, że codziennie przez cztery kolejne dni, dzieci i młodzież z danej grupy wiekowej (Skrzat – klasy I-III, Benjamin – IV-VI, Junior – gimnazja i klasy VII oraz Senior – etap ponadgimnazjalny), będzie stawać w szranki o tej samej porze, mając godzinę na rozwiązywanie zadań (oczywiście pod okiem nauczycieli). Co więcej udział jest całkowicie darmowy, a zabawa i satysfakcja gwarantowana. Podczas XI edycji w konkurs zaangażowało się ponad 20 000 uczniów!

Bóbr chce zachęcić młodych do umiejętnego korzystania z komputerów i technologii informacyjnej. Z pewnością wesprze uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych następnie w życiu, szczególnie w ich przyszłej pracy. Bardzo cenną cechą konkursu jest jego międzynarodowość, która sprzyja wymianie doświadczeń między nauczycielami i dziećmi.

Konkurs główny odbędzie się w dniach 13-17 listopada.

Warto w tym momencie przypomnieć, że archiwalne zadania są dostępne za darmo na platformie edukacyjnej mCourser.

Mamy zaszczyt poinformować, iż nadchodząca edycja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji! W najbliższym czasie ogłosimy listę patronatów medialnych oraz sponsorów nagród!

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, jednocześnie zachęcamy wszystkich nauczycieli do zachęcania uczniów do udziału w tej inicjatywie. Mamy nadzieję, że XII edycja konkursu będzie rekordowa!

Informacje o konkursie i zapisy u nauczyciela informatyki.

Arkadiusz Młyński