KLASA IVB W KINIE

KLASA IVB W KINIE!!!!!!!

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy IV b wraz z wychowawczynią, Panią Katarzyną Woźniakowską brali udział w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w cyklu Świat Filmu. Co miesiąc jeździliśmy do kina Muranów, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć film poprzedzony prelekcją. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o filmie, kolejnych etapach jego tworzenia, od pomysłu aż po skończenie dzieła. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca scenarzysty, producenta, reżysera, operatora, montażysty, kostiumologa, charakteryzatora, kompozytora no i – oczywiście – aktorów. Kto wie, może pośród nas są przyszli filmowcy?

Filmy, które oglądaliśmy: Podejmując ryzyko, Wicher, Syn Winnetou, Bracia Lwie Serce czy Zig Zag Kid były nie tylko bardzo ciekawe, ale również pouczające. Niektórzy z nas po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć nieme kino i pierwszy film Braci Lumiere i Charciego Chaplina!