Szkoła przyjazna Ziemi

Dnia 29 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uroczystość przygotowali uczniowie z klas IVa, IVb i VIa. Przedstawienie pt. „Królewna przyroda i siedmiu krasnoludków” było apelem o pozytywne, proekologiczne zachowanie ludzi.

Wspólne spotkanie uświetniły piosenki i wiersze o tematyce ekologicznej.
Podsumowaniem apelu było rozdanie nagród w konkursach:
– plastycznym „Ptaki w Polsce” dla klas I-III (I miejsce – Lukrecja Zdanowska, II miejsce – Lena Wójcik, III miejsce – Dorota Orzińska, wyróżnienia – Maria Ważny, Zuzanna Talaga).
– wiedzy o patronie szkoły Włodzimierzu Puchalskim i ptakach w Polsce dla kl. IV-VI (I miejsce – Maciej Mielniczak, II miejsce – Adela Szczurek, III miejsce – Agnieszka Chocyk).

Klasa 2d włączyła się w obchody Dnia Ziemi. Dzieci przygotowały przedstawienie dla zerówek o szacunku dla przyrody, bo każde stworzenie ma w niej swoje ważne miejsce. Widzami spektaklu były też dzieci ze świetlicy.

Uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w ogólnopolskiej akcji pisania listów o tematyce ekologicznej. Ich adresatami byli dorośli. Dzieci przypominały im o tym, że Ziemia jest wspólnym dobrem, o które należy dbać.

W tym roku Święto Ziemi obchodzone było pod hasłem „W kierunku natury”. Uroczyste przeżywanie tego dnia zaowocowało większą świadomością ekologiczną naszych uczniów.

Natalia Jastrzębska